top of page
 • Púť zaľúbených? Čo to vlastne je?
  V poslednej dobe sa zvýšil počet „zaľúbených“ sledovateľov, ktorí ešte pravú Púť zaľúbených nezažili. Možno ste tu pribudli počas posledných dvoch online ročníkov, ktoré boli pre nás všetkých novou, no zaujímavou skúsenosťou. Tento rok sa však vraciame do pôvodného formátu a po 3 rokoch uvidíme v Šaštíne aj Vaše tváre. Púť zaľúbených sa organizuje už po šestnástykrát. Od jej založenia sa vždy koná v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. A prečo práve vo februári? Ak ste na to ešte neprišli, tak Vám to prezradíme. Púť zaľúbených sa už niekoľko rokov organizuje symbolicky víkend po sviatku sv. Valentína. Je to čas modlitby, spoznávania sa a spoločného času s Vašou polovičkou a inými zaľúbenými.
 • Ja si Púť zaľúbených pamätám ako víkendovú akciu. Prečo je tento rok len jeden deň?
  Áno, pamätáte si správne, vždy sa začínalo v piatok poobede a končilo v nedeľu sv. omšou. Avšak tento rok ubytovacie priestory v bazilike prechádzajú rekonštrukciou, čo nás tento rok donútilo PZ upraviť na jednodňovú akciu. No veríme, že aj táto skrátená verzia bude stáť za to.
 • Je v Bazilike zima?
  Prechádzame k praktickým info. Áno, na chodbách a v kostole je trochu chladnejšie, preto sa treba nachystať na to, že pri dlhšom zotrvaní v kostole je fajn mať pri sebe ešte sveter navyše. Ale nebojte sa. Čajovňa, ktorá bude po celý deň prístupná, bude dobre vykúrená. No myslíme si, že z toľkej lásky, ktorá sa v sobotu zhromaždí v bazilike, teplota stúpne aj v tých večne studených chodbách.
 • Mam záujem o 12h modlitbu za púť zaľúbených, kde sa môžem prihlásiť?
  Modlitba za púť je tiež veľmi potrebnou súčasťou každého ročníka. Už tento piatok sa môžeš aj ty pripojiť k tejto modlitbovej reťazi. Pre viac info klikni (sem).
 • Chcem prísť na Púť zaľúbených. Čo mám pre to spraviť?
  Pred púťou: Zaregistrujte sa online ako pár (tu). V deň púte: Príďte v sobotu 18. 2. od 8:30 do baziliky, aby ste na registrácii obdržali potrebné materiály a inštrukcie.
 • Dá sa prísť na púť aj bez registrácie?
  Časti programu, ktoré sa odohrávajú v bazilike (to zn. sv. omša s predsavzatím a modlitba sv. ruženca) sú prístupné aj bez registrácie. Inak sa treba zaregistrovať. Odporúčame registrovať sa online vopred, pretože kapacita priestorov je obmedzená. Avšak bude možnosť sa doregistrovať aj na mieste.
 • Môžem ísť na púť aj ako single?
  Program Púte zaľúbených je zameraný na páry, preto je možné registrovať sa len ako pár. Avšak sv. omše sa môže zúčastniť ktokoľvek a pozývame aj všetkých singláčov.
 • Nevadí, že nie sme snúbenci ani zosobášení?
  Vôbec nie. Púť zaľúbených je určená pre všetkých zaľúbených – pre tých, ktorí spolu chodia, sú zasnúbení alebo manželia.
 • Dá sa prespať v bazilike?
  Bohužiaľ, ubytovanie v bazilike tento rok kvôli rekonštrukciám priestorov neposkytujeme.
 • Platí sa za púť?
  Tento rok bude Púť zaľúbených zdarma. Bude však možné pri registrácii na mieste zaplatiť dobrovoľný príspevok. Pri registrácii sa takisto platí aj strava (ak ste si ju objednali pri online registrácii). Poplatok sa platí výlučne v hotovosti.
 • Dá sa parkovať pri bazilike?
  Priamo nie, ale v pešej dostupnosti niekoľkých desiatok metrov sú miesta na parkovanie.
 • Ideme vlakom a autobusom, ale nevieme, či stíhame posledný vlak zo Šaštína.
  Program púte končí modlitbou sv. ruženca s bratmi pavlínmi v bazilike so začiatkom o 20:00. Koniec je naplánovaný tak, aby ste stihli vlak o 20:49 zo stanice Šaštín-Stráže a ďalšími vlakovými spojmi sa viete do polnoci dostať do Bratislavy, Trnavy či Trenčína.
 • Kde sa môžem počas dňa najesť?
  Stravu (obed, večera) ste si mohli zajednať pri online registrácii. Tá sa bude podávať v jedálni v priestoroch baziliky. Takisto bude pripravená miestnosť na občerstvenie, kde sa môžete najesť z vlastných zásob. Okrem toho bude počas celého dňa otvorená „čajovňa“ pre všetkých kávičkárov, čajíčkarov a milovníkov toastov.
 • Bude sa dať strava objednať aj na mieste?
  Nie, ale je možné, že nejaké porcie ostanú, ak napr. niekto, kto si objednal stravu, nepríde. V prípade, že ste si stravu neobjednali a máte záujem byť „náhradníkom“ za niekoho, kto neprišiel, nahláste to na registrácii na mieste.
 • Aký je program Púte zaľúbených?
  Program nájdete (tu).
 • Čo je to služba ucha?
  Služba ucha bude prebiehať medzi 14:00 a 16:00. V tomto čase si budete môcť odchytiť jedného z našich kňazov a porozprávať sa s ním, prípadne sa vyspovedať. Službu ucha môžete využiť aj ako pár. V prípade, že kňazov priamo nezastihnete, bude na chodbe zverejnený ich kontakt, aby ste sa mohli dohodnúť na osobnom stretnutí, prípadne aj mimo určeného času.
 • Čo znamenajú diskusné skupinky?
  Diskusné skupinky sú už dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou púte a z pohľadu doterajších pútnikov je to jeden z najobľúbenejších bodov programu. Tento rok budú diskusné skupinky prebiehať po prednáške v doobednom čase. Bude to čas, kedy Vás ako páry rozdelíme do viacerých miestností, kde môžete diskutovať na témy, ktoré odzneli v prednáške či iné vzťahové otázky, ktoré Vás zaujímajú. Väčšinou páry rozdeľujeme podľa veku, resp. podľa dĺžky chodenia/manželstva, aby preberané témy na skupinke boli pre dané páry aktuálne a prínosné.
bottom of page